Místečka

V odkazu https://bit.ly/KupMistecka  na www.pointa.cz probíhá crowdfundingová kampaň na vydání mé nové knihy. Zapojte se do crowdfundingu a pomozte knize Místečka na svět!

Potěší mě každý příspěvek, který posune Místečka k vydání. Chcete přispět jinou částkou nebo si objednat větší balík knih? Napište na dikyvam@pointa.cz a domluvte se na dalším postupu s týmem Pointy.

Vděčná budu také za sdílení linku https://bit.ly/KupMistecka

Laskavé příběhy vás a vaše děti zavedou na místečka do zahrady za zeleným plotem. Tam se potkají postavy, které by se jinak nesešly. Všechny cesty z okolí vedou za zelený plot na zahradu, která skrývá nejedno překvapení. Svým klidem láká na místečka v ní zvířata, která by se pohromadě jinak nikdy nesešla.

Koho za zeleným plotem potkáte?

Vyhraje u lovců hlad a u kořisti pud sebezáchovy, nebo všechno nakonec dopadne úplně jinak?

Nechte se unášet povídkami pro děti a všechny dospělé, kteří ještě nezapomněli, že kdysi byli dětmi. Místečka jsou pro všechny, kdo touží po laskavosti a po příbězích s dobrým koncem. A ty potřebujeme všichni – bez rozdílu věku.

O čem v knize píšu?

Píšu o zvířatech, která mají vlastnosti lidí. Nejsou to bajky ani pohádky. Jsou to pohádkové povídky a příběhy s dobrým koncem.

Místečka připomínají, že přidá-li se k běžným situacím, které zažíváme dnes a denně, síla lásky a laskavosti, narodí se naděje, že přes všechny tíživé situace společně vytvoříme lepší svět. A že svět je společné dílo všech, kteří se na jeho vzniku podílejí. Na každém z nás záleží. Víc, než si myslíte…!

Pro koho je kniha určena?

Místečka jsou pro všechny děti, které už umí číst, a pro rodiče, kteří čtou svým malým neposedům. Místečka ocení děti od předškolního věku.Místečka jsou pro zvídavé čtenáře všeho věku, které baví ptát se a vymýšlet, co by mohlo nastat, kdyby…

Příběhy jsem napsala tak, aby děti bavilo ptát se dospělých na jejich názor a zjišťovat si další informace o postavách. Doufám, že děti budou tahat dospěláky za rukáv a ptát se na všechno, čemu ještě nerozumějí. Mým snem je, aby Místečka a jejich postavy byly v dobré společnosti: při společném čtení na dobrou noc nebo u stolu v zimě u kamen.

Proč jsem knihu napsala?

S dětmi pozorujeme okolí a všechna místa, která potkáváme. Do života už nám vstoupilo mnoho místeček a malých – velkých postav. Stali jsme se pozorovateli a nakukovali jsme do života našich společníků – zvířat. Na zahradu přišel zajíc, po čase se objevila liška, přiloudal se ježek, straky naháněly sovu a bez okolků kradly vše, co se lesklo. Jednou v zimě jsme na procházce našli zmrzlou myšku. Na jaře jsem na schránce domu v sousedství objevila prosbu, ať doručovatelé dávají poštu jinam, že ve schránce se uhnízdily sýkorky a že právě vyvádějí mladé… Sojka si čechrává peří ve větvích lípy, na kterou se díváme z oken.

Příběhy jsem začala sepisovat pro své děti, aby na ně nezapomněly. První texty knihy Místečka jsou už z roku 2018. Ty další byly mojí vzpruhou v dlouhých a chmurných měsících pandemie. Bylo a je to právě psaní a vzácné chvilky klidu, které mě dokáží zbavit všech starostí. Psaním cestuji na vlnách fantazie. Nebo faktografie? 😊

Díky psaní mám svůj svět, kam smí jen ti, které tam sama pustím. Psaní prozařuje můj život. Psaní je totiž senzace!

Přeji si, aby děti četly knihy, aby knihy byly jejich společníky a aby každé dítě mělo svoji oblíbenou knihu, ke které se bude vracet třeba i v dospělosti. Přeji si, ať jsou to právě Místečka.

Řekli o knize

MÍSTEČKA jsou jako živá voda. Začetla jsem se do laskavých příběhů a našla jsem v nich i náměty k zamyšlení. Během čtení knihy MÍSTEČKA jsem zapomněla na povinnosti a starosti všedních dnů. Jako hrdá babička jsem přesvědčena, že příběhy s dobrým koncem jsou prospěšné všem – dětem i dospělým a čtenářům bez rozdílu věku. V současné době potřebujeme povzbuzení a radost, abychom mohli ustát tempo života a smršť děsivých událostí, které se na nás valí ze všech stran. Kniha MÍSTEČKA mne pohladila na duši a zavedla mě zpět do mého mládí.“

–⁠–⁠Rostya Gordon-Smith, zakladatelka organizace Minerva21 http://minerva21.net/

Chcete mě podpořit?

Potěší mě každý příspěvek, který posune Místečka na svět. Od klasických odměn, jako je dobrý pocit, kniha s věnováním nebo více knih za lepší cenu si vyberete ze specialit, jako je kniha a osobní setkání v kavárně Art-n-Coffe nebo reprodukce jedné z ilustrací.

Chcete přispět jinou částkou nebo si rovnou objednat větší balík knih? Napište na mail dikyvam@pointa.cz a domluvte se na dalším postupu s týmem Pointy.

Vděčná budu také za sdílení této odkazu https://bit.ly/KupMistecka

Chcete vědět víc?

Moje úvahy sledujte tady a aktuality na FB stránce Jana Renner–autorka.

Chcete se na něco zeptat? Napište mi na jana.evropanka@gmail.com.

Děkuji za podporu knihy * M * Í * S * T * E * Č * K * A *! Velmi si jí vážím.

Všechny vizualizace knihy Místečka najdete v odkazu https://bit.ly/KupMistecka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *