Kniha První-statečné-jedinečné

Kniha První-statečné-jedinečné čtenářům nabízí…

30 žen – 30 mimořádných příběhů
4 stránky o vzdělávání dívek a žen (historický úvod)
10 stránek historie
2 velké mapy
30 kvízových otázek
oslavu 100. výročí volebního práva žen v Československu (na našem území
––––––––– to je celkem ––––––––
176 stránek poutavého čtení a originálních ilustrací

Autorkou ilustrací a grafického zpracování knihy je ilustrátorka Silvie Vondřejcová. Kniha je určena pro čtenářky a čtenáře bez rozdílu věku. Vznikala ale hlavně pro děti, které v ní, jak doufáme, najdou poučení a také zdroj informací a doplněk k výuce dějepisu, literatury a společenských věd. Součástí knihy je abecedně řazený Slovníček pojmů, který zejména mladým čtenářům usnadní porozumění životopisně laděných medailonků.

Kniha připomíná, že současná situace dívek a žen, kterou dnes považujeme za samozřejmost, je otázkou pouhých 100 let. Jedno století je z pohledu historie a dějin lidstva zanedbatelný úsek. A právě před 100 lety se hrstka žen vydala strastiplnou cestou a pokoušela se zlepšit postavení své, svých současnic a také následujících generací žen. Ženy podnikly četné bitvy za své osamostatnění. Mnohé, které za zlepšení postavení a osamostatnění žen bojovaly, na této cestě přišly o život.

Kniha První-statečné-jedinečné připomíná osudy žen, na které se pozapomnělo, a proto je třeba si jejich příběhy znovu připomenout. A s vděčností jim poděkovat za odvahu, úsilí a vytrvalost. Poděkovat za jejich statečnost a jedinečnost. Ve výběru žen, o kterých vypráví kniha První-statečné-jedinečné,jsou ale jména známá, která si zaslouží pohled z jiné perspektivy a vyzdvihnutí kvalit, na které se často zapomíná.

Meda Mládková: „Když chceš, můžeš.“

Olga Havlová: „Nekomplikuj věci nadbytečným myšlením.“

Lata Brandisová: „Nikdy před tím mi nebylo dopřáno zažít nádhernější pocit!“

Ceňme si svobody slova, možnosti volit – u volebních uren, v soukromí a také v pracovním životě. Cenný je přístup ke vzdělání – možnost studovat, cestovat a vyjádřit vlastní názor.

Nic není nemožné…

2 odpovědi na “Kniha První-statečné-jedinečné”

  1. Kniha je úžasná, moc se Vám povedla!
    Napsala jsem už její první hodnocení na Databázi knih a jsem přesvědčená, že za chvilku k němu přibude spousta dalších, stejně nadšených.
    Přeji krásný den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *